Setka

Setka to jedna z najkrótszych form filmowych. Setka w definicji to krótka wypowiedź do kamery, w której w tym samym czasie widoczne jest 100% wizji i fonii. Setka ma największe zastosowanie w serwisach informacyjnych. Jednak bardzo często firmy wykorzystują ją w komunikacji wewnętrznej z pracowniami, w podsumowaniach wyników kwartalnych lub rocznych, w życzeniach świątecznych lub przy okazji przekazania krótkich informacji o nowym produkcie lub usłudze.

W szczególności w tej ostatniej kwestii setka sprawdza się doskonale jako załącznik do press packa wręczanego po konferencji prasowej lub evencie produktowym. Taka forma komunikacji z mediami, w szczególności internetowymi jest ciekawym rozwiązaniem i mile widzianym ukłonem w stronę mediów elektronicznych.

Setka mimo, że jest krótką formą, to jest też formą najbardziej wymagającą. Osoba, która udziela wypowiedzi powinna być przygotowana merytorycznie, ale też praktycznie do udzielenia krótkiej zwięzłej wypowiedzi. O setkach możesz więcej się dowiedzieć na naszych autorskich praktycznych szkoleniach medialnych – Medialny punkt widzenia.