Reportaż

Koncert, festiwal, event branżowy lub impreza miejska – wszystkie te wydarzenia są pełne trudnych do uchwycenia momentów. Wiemy doskonale, jak je odnaleźć i utrwalić w formie angażującego materiału wideo. Oferujemy reportaże filmowe, wideorelacje oraz filmowanie eventów. Nasze bogate zaplecze techniczne, lata doświadczenia oraz doskonała znajomość technik montażu pozwalają nam skutecznie przełożyć ducha każdego eventu na obraz i dźwięk — przekonaj się o tym, korzystając z naszych usług!

Wideorelacje i reportaże filmowe – czym charakteryzuje się ta forma?

Reportaż filmowy, zwany również eventowym lub konferencyjnym, można zdefiniować jako wideorelację z konkretnego wydarzenia. Do najważniejszych elementów należy obraz utrwalony w formie materiału wideo oraz muzyka, która powinna w płynny i naturalny sposób go uzupełniać. Filmowanie eventów może obejmować również wypowiedzi uczestników biorących udział w imprezie, festiwalu czy konferencji. W ten sposób możliwe jest podkreślenie celu wydarzenia, jego najważniejszych punktów oraz emocji, które wywołuje.

Jak powinien wyglądać dobry reportaż filmowy z wydarzenia?

Każdy event jest inny – nie ma porównania pomiędzy festiwalem plenerowym a oficjalną konferencją naukową. Rolą wideorelacji jest przedstawienie tego, co w nim wyjątkowe. Reportaż filmowy, który przygotują dla Ciebie wMediaWzięci, będzie intrygujący, pełen informacji oraz wyróżniający się niebanalną formą. W filmowaniu eventów wykorzystujemy m.in. plastyczne ujęcia z dużą głębią ostrości, slow motion i przyspieszenia, ujęcia 360° oraz nagrania z drona, co nadaje materiałom różnorodności.

Dynamiczny montaż łączymy z dobrze dobraną ścieżką dźwiękową. W reportażach filmowych wykorzystujemy muzykę, która koresponduje z ujęciami i nadaje rytm całości, świetnie oddając klimat wydarzenia. Wideorelacje wzbogacamy także o ciekawe elementy graficzne 2D i 2,5D. Dzięki temu oferowane przez nas filmowanie eventów jest nie tylko utrwaleniem wydarzenia w formie wyczerpującej prezentacji — materiały autorstwa wMediaWziętych będą też świetnym narzędziem marketingowym.