Reportaż

Reportaż filmowy rozumiany również jako reportaż eventowy lub konferencyjny to forma relacji z wydarzenia. Najważniejszy w reportażu jest obraz oraz muzyka, która jest jego uzupełnieniem. Reportaże eventowe są również przygotowywane wraz z wypowiedziami nagranymi w trakcie trwania wydarzenia. Wypowiedzi te podkreślają emocje, najważniejsze punkty oraz cel organizowanego eventu, spotkania czy konferencji.

Reportaż z wydarzenia jest materiałem dynamicznym, montowanym zgodnie z rytmem muzyki oraz oddającym charakter opisywanego wydarzenia. W reportażach wykorzystujemy plastyczne ujęcia dużą głębią ostrości, ujęcia typu slow motion, z drona, ujęcia 360, przyśpieszenia. W naszych reportażach eventowych sięgamy również często po elementy graficzne 2d i 2,5 d. Dzięki czemu nasze materiały są ciekawsze, urozmaicone oraz przekazują więcej informacji.

Ważnym elementem w naszych reportażach eventowych jest muzyka. Muzyka musi oddawać klimat wydarzenia, korespondować z ujęciami filmowymi oraz nadawać rytm całości.